Menu

Активіст Мельничук розповів про свої "бурштинові плани"

Є. Мельничук та бурштинова мапа Є. Мельничук та бурштинова мапа

Громадський активіст Євген Мельничук дав коментар стосовно «бурштинової  справи» яка вже не один тиждень активно мусується провладними ЗМІ Приірпіння стосовно нього.

За словами Євгена, українським реаліям ще дуже далеко до європейських стандартів. «Такий висновок можна зробити поглянувши на мою справу. До цього часу мені не повернули ювелірні вироби з бурштину, що в мене фактично вкрали 29 квітня люди, які прикривалися службовими посвідченнями співробітників СБУ та МВС. Далі суд першої інстанції та апеляційний суд розглянувши моє клопотання про повернення мого майна, вислухавши аргументи моїх адвокатів стосовно відсутності будь-яких законних підстав для вилучення ювелірки, все ж-таки погодився з вимогами прокуратури та СБУ «передати вироби з бурштину на експертизу».  Не пояснивши при цьому, чим викликана необхідність такої експертизи, і як довго вона триватиме.

zntar hristuk

Тобто, правоохоронці діяли так, як їм було замовлено посадовцями Ірпінського міськвиконкому та власниками компаній-забудовників. Саме їм давно поперек горла стоїть моя діяльність по зупиненню знищення лісових насаджень та боротьбі проти незаконних забудов».

Відповідаючи на питання, чи продовжить він займатися бізнесом пов’язаним з бурштином Євген відповів, що бурштин не є предметом забороненим до господарського та цивільного обігу, тому звичайно, продовжить. «Та ви погляньте на стіни кабінетів посадовців влади та бізнесменів нашої області, і ви побачити на багатьох з них картини або інші вироби з «сонячного каменю», тому не зрозуміло, чому мені одному мають заборонити»? З посмішкою запитує Євген Мельничук.

Шарик Янтаря

Дійсно, питання видобутку бурштину на північному сході країни давно потребує відповідного законодавчого врегулювання. І тут треба відштовхуватися від факту що бурштин почали видобувати зовсім не вчора, тому пряма заборона до бажаного ефекту не призведе. Потрібно щоби люди отримували можливість проводити викопні роботи на чітко визначених ділянках не завдаючи при цьому шкоди оточуючому середовищу. В тому числі, і не залишаючи слідів видобутку (ям, канав тощо). Мають сплачуватися податки з прибутків та на збір на видобуток корисних копалин. Все має бути в руслі закону. На жаль, зараз вільно добувати і вивозити в великих обсягах, зовсім не дбаючи про екологічний стан території, можуть лише ті, хто має «дах» в силових структурах. Це загальновідомий факт.

Нарешті, не можна не брати до уваги те, що усі країни світу займаються видобутком тих ресурсів, котрими наділила їхню землі природа. Так, однієї зі складових успіху США став видобуток золота, арабські країни розвинулись за рахунок нафти, болівійці видобувають олово, Південноафриканська республіка діаманти, то чому ж українці не можуть добувати бурштин? Звичайно що можуть, власне вже й давно добувають. Проте до цивілізованих відносин на ринку цінного каменю на жаль ще далеко.

Якщо ми оголосили про європейські цінності в житті, то маємо поважати і право на вибір діяльності та на захист приватної власності. Цього явно не можна сказати про приклад Євгена Мельничука, якому фактично відмовляють в праві на підприємницьку діяльність та під надуманими приводами позбавляють майна, яка було предметом цієї  діяльності, і найголовніше, слугувало джерелом утримання багатодітної родини Євгена та частково його Громадська діяльність по формуванню Громадянського суспільства.

Хочеться думати що скоро ми дізнаємося про позитивне закінчення справи «бурштинового магната» Мельничука. А також хотілося б почути , що держава нарешті почала  наведення через прийняти правових інструментів ладу в видобутку такої цінної природної сировини як бурштин.

Як повідомив «Портал Ірпеня» Євген Мельничук, нині він працює в колі фахівців над розробкою законопроекту у Верховной раді про видобуток та обіг бурштину, і у разі його схвалення почнеться кінець вакханалії в сфері бурштино- видобутку. Більше того, Євген зазначив що він буде ініціатором створення в Ірпені бурштинової біржі. Це на його думку вирішить для Ірпеня відразу декілька питань: робочі місця(потрібні будуть фахівці з різних напрямків від оцінювачів до охоронців), наповненні бюджету (близько 50%),  питання збереження рекреаційної зони , питання безпеки в місті та збільшення інвестиційної привабливості. Таким чином, ми вб’ємо одразу трьох зайців (додаткові робочі місця, підвищення або збереження бюджету за рахунок обігу та розвиток зон рекреації, чого хочуть місцеві жителі), каже активіст  Євген Мельничук.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Наверх

приірпіння

Правова Інформація

Відповідальність за достовірність інформації, реклами, комментарів несуть автори та рекламодавці Реклама на порталі. Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідотство КВ 22170-12070ПР Побажання, реклама, пропозіція, співпраця: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Авторське право (с): При використання будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Служба безопасности Украины Национальный Союз Журналистов Украины 

Пультовая охрана Шериф     Антикоррупционное бюро Украины