Menu
Портал Ірпеня, новини Ірпеня, довідка Ірпеня
Суббота, 03 февраля 2018 02:26

Гідрологічний заказник «Криничка» яким він має бути з наукової точки зору?

Автор Андрій Полищук

Дивовижні факти, які мерія намагається приховати!
Ви знаєте якою планувалася вул.Ново-Оскольська у 2007 році? Дуже цікава карта для роздумів.

01 Карта схема 2007р

02 Мікрорайон БТР

І дійсно, на карті можна побачити науково-обґрунтовані розміри гідрологічного заказника «Криничка», Ландшафтний заказник «Мужеловський», лісовий заказник «Ново-Оскольський горішник». І відведення всіх цих територій у природно-заповідний фонд було науково обґрунтовано з активної ініціативи Некречого Анатолія Дмитровича — голови виконавчого комітету об’єднання Громадських організацій «ОГО» (http://inform-ogo.com.ua).
Саме його непохитна активна позиція через деякий час таки довела до мерії Ірпеня актуальність збереження вище зазначених природних пам’яток. Тому міський голова Бондарь Олег Васильович 14.11.2007р. видав наказ №381 по питанню створення в Ірпінському регіоні природно-заповідних об’єктів. Відповідно до нього був написаний лист-замовлення №01-17/3175 від 15 листопада 2007р. де робився запит до Київського еколого-культурного центру про отримання наукових обґрунтувань щодо збереження унікальних природничих об’єктів. В результаті чого був розроблений комплексний науково-обґрунтований проект внесення до природо-заповідного фонду України:
• гідрологічного заказника «Криничка» площею 16га (частина А та Б)
• ландшафтного заказника «Мужеловський» площею 14 га (частина А та Б) — територія, на якій формуються водоносні шари, що живлять джерело «Криничка», тобто є життєдайною силою джерела «Криничка».

Графічно вони зображені на схемі:
03 Крынычка схема науково обгрунтованої площі

Паралельно Анатолій Дмитрович організував дослідження наукових обґрунтувань Київським еколого-культурним центром щодо внесення до природо-заповідного фонду України лісового заказника «Ново-Оскольський горішник» площею 4,2га, який вже був нанесений на карту 2007 року. Залишалося лише затвердження цих унікальних природних об’єктів в правовому полі.

04 01Ново Оскольський горішник 01

04 02 02 Ново Оскольський горішник 02 01 наукове обґрунтування

Всю цю титанічну роботу пенсіонер Некречий Анатолій Дмитрович виконав власними силами і за власний рахунок: він оббивав кабінети наукових центрів, особисто проводив зустрічі та домовлювався з різних аспектів збереження цих унікальних природних об’єктів, особисто привозив і відвозив науковців, що досліджували дані території для винесення наукових обґрунтувань, тощо. В результаті замість 400 тис гривень для отримання наукового заключення для відведення вище вказаних територій у природно-заповідний фонд, він вклався приблизно в суму 60 тис грн. Це ж шалена економія в 320 тис грн для місцевого бюджету. І що в результаті? 

Анатолію Дмитровичу не відшкодували а ні копійки за його сумлінну працю, хоча попередньо така домовленість з ним була.
А Олегу Бондарю не сподобалися наукові обґрунтування і він почав шукати шляхи знищення таких обґрунтувань і зменшення науково-обґрунтованої площі гідрологічного заказника «Криничка». Ці спроби і намагання тривали цілих три роки, аж до 21 жовтня 2010 року, коли рішенням п’ятого скликання Київської обласної ради № 866-35-V «Про оголошення нововиявлених територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення Київської області» гідрологічний заказник «Криничка» був затверджений в рамках всього 2га. Простіше кажучи, було прийняте рішення в супереч науковим обґрунтуванням!
05 Криничка зараз в 2га

І що цікаво, навіть ці 2га, які є недостатніми для збереження джерела в довгостроковій перспективі, не охороняються місцевою владою відповідно до охоронних зобов’язань:

06 01 Криничка природо охоронні зобовязання 01

06 02 Криничка природо охоронні зобовязання 02

Які факти можуть це підтвердити? На території гідрологічного заказника:

• Сам колодязь Джерела просто в жахливому стані
• На території заказника люди розводять відкриті вогнища та викидують сміття,
• В центрі заказника організована автомобільна стоянка!

07 01 следы костров

 

07 02 следы костров 02

Однак це лише квіточки! В травні 2017 року зі сторони виконавчого комітету Ірпінської міської влади територія заказника була перетворена у будівельний майданчик — це була спроба гідрологічний заказник перетворити на звичайнісінький парк! Що було повністю протизаконно відповідно до охоронних зобов’язань гідрологічного заказника.

Дивитись з 5m23s

Добре що місцеві жителі не дали це зробити! Почалися переговорити з паном Оверко, який хотів профінансувати таку зміну заказника на парк. В процесі переговорів було домовлено про благоустрій території заказника відповідно до охоронних зобов’язань, а не під його особисту забаганку. Однак після цього у пана Оверка, який до речі, є депутатом округу, у якому знаходиться гідрологічний заказник «Криничка», зникло бажання вкладатися у законний благоустрій території гідрологічного заказника «Криничка».
Дивлячись на таке недбале, нахабне та нехлюйське відношення місцевої влади до візитівки міста — гідрологічного заказника «Криничка» — місцева громада 24 грудня 2017 року провела місцеві громадські слухання в санаторії «Дружний», на яких вирішувала шляхи врятування гідрологічного заказника «Криничка».
Результати цих обґоворень винесені 6 лютого на сесію Ірпінської міської Ради. Подивимося чим живуть та про що піклуються депутати — представники інтересів жителів Ірпеня. Адже депутат оцінюють не за передвиборчими словами, а за реальними справами, які починаються з голосування (прийняття рішень).


Копія рішення у додатку

 

Прочитано 2459 раз

Похожие материалы (по тегу)


Комментарии   

+1 #1 Юрист 03.02.2018 20:38
З паном Карплюком можливо все! Знищать природу та забудують все коробками з вигрибними ямами ))
Цитировать

Добавить комментарий

     


Защитный код
Обновить

приірпіння

Правова Інформація

Відповідальність за достовірність інформації, реклами, комментарів несуть автори та рекламодавці Реклама на порталі. Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідотство КВ 22170-12070ПР Побажання, реклама, пропозіція, співпраця: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Авторське право (с): При використання будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Служба безопасности Украины Национальный Союз Журналистов Украины 

Пультовая охрана Шериф     Антикоррупционное бюро Украины