Menu
Портал Ірпеня, новини Ірпеня, довідка Ірпеня
Понедельник, 29 января 2018 23:37

Суд підтвердив незаконність будівництва ЖК “CHEHOV”, яке здійснює ТОВ “ОРЛАН-ІНВЕСТ ГРУП”. Та відповідь забудовника.

Автор Сергій Гапон
ЖК Чехов Ирпень Афера ЖК Чехов Ирпень Афера

16 січня Київський окружний адміністративний суд прийняв рішення, яким визнав незаконними та скасував містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки у м. Ірпені, на якій будується ЖК “Chehov Парк Квартал” (вул. Чехова, 27).

 Будівництво за цією адресою розпочалося попри спротив громади у 2017 році. Вказаний ЖК будує наближена до ірпінського міського голови будівельна компанія ТОВ “ОРЛАН-ІНВЕСТ ГРУП” (засновник та директор — Антон Мирончук). Збудовані споруди знаходяться на відстані кілька метрів від центрального парку.

Вже ні для кого не секрет, що багато багатоквартирних житлових будинків у Приірпінні будуються з порушеннями містобудівного та земельного законодавства, у зв’язку з чим інвестори ризикують залишитися і без квартир, і без грошей, або жити у недобудовах, де відсутні електро- та газопостачання, паркувальні місця, не виконано благоустрій території тощо (ЖК “Rich Town”, забудовник ТОВ “Сарафан” та ЖК “Алфавіт”, забудовник ТОВ “БГМ”).


Ще 12.02.2017 року Портал Ірпеня робив публікацію на цю тему: Чергова афера від забудовника «Орлан-Інвест груп» - ЖК «Чехов»? та хто кришує Ірпінські афери, мерія чи правоохоронні органи?


 sud chehob

Повний текст ухвали: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/71627552


Пропонуємо детальніше розглянути саме ЖК “Chehov Парк Квартал”, будівництво якого розпочалося у 2017 році наближеною до ірпінського міського голови будівельною компанією ТОВ “ОРЛАН-ІНВЕСТ ГРУП”.

Згідно інформації з відкритих джерел, відділом продажу ТОВ “ОРЛАН-ІНВЕСТ ГРУП” квартири у зазначеному житловому комплексі до цього часу реалізуються за ціною від 10 500 грн за 1 м2.

При цьому, реалізовуючи квартири у ЖК “Chehov Парк Квартал”, ТОВ “ОРЛАН-ІНВЕТ ГРУП” приховує від інвесторів інформацію, що будівництво ведеться із порушенням вимог містобудівного та земельного законодавства.

Так, право будівництва на зазначеній земельні ділянці набуто з порушенням вимог Земельного кодексу України та Закону України “Про оренду землі”. По-перше, земельна ділянка незаконно передана у користування, без проведення земельних торгів; по-друге, незаконно змінено її цільове призначення.

Як наслідок, громадськими організаціями та окремими мешканцями Ірпеня до суду подано позовні заяви про визнання незаконним та скасування договору оренди земельної ділянки. Судові справи тривають.

Цікаво, що вказана ділянка відноситься до земель лісогосподарського призначення, на яких до 2017 року росли дерева. ТОВ “ОРЛАН-ІНВЕСТ ГРУП” зелені насадження віком від 50 років на території площею 1,5 га знищили за день.

Більш того, будівництво вказаного багатоквартирного житлового будинку, як неодноразово наголошувалося громадськістю, суперечить діючому Генеральному плану м. Ірпінь та Плану зонування території (зонінгу) м. Ірпінь.

Так, згідно зазначених документів земельна ділянка по вул. Чехова, 27 передбачена для розміщення виключно лікарень, поліклінік, амбулаторій — аж ніяк не багатоквартирних житлових будинків. Чому вона віддана під багатоповерхову забудову — питання до мера Ірпеня.

Вказані порушення змусили рішуче діяти органи прокуратури Київської області.

Ще у 2016 році Києво-Святошинська місцева прокуратура звернулася до Київського окружного адміністративного суду з позовом про визнання незаконними та скасування містобудівних умов та обмежень забудови зазначеної земельної ділянки. Вказана заява була задоволена, іншими словами — визнано незаконним факт будівництва ЖК “Chehov Парк Квартал”.

У відділі продажу ТОВ “ОРЛАН-ІНВЕСТ ГРУП” від інвесторів, які вклали кошти у будівництво зазначеного житлового комплексу, умисно приховали інформацію про наявність судового спору з приводу будівництва та не попереджали про можливі негативні наслідки.

Скасування містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки унеможливлює подальше введення житлового комплексу в експлуатацію та підключення необхідних для належного життєзабезпечення комунікацій.

Таким чином, інвестори стали заручниками безвідповідальних дій ірпінського міського голови Володимира Карплюка, який дозволив це будівництво, адже саме він затвердив незаконну документацію. Забудовник вже отримав від інвесторів кошти за частину квартир, і наврядчи захоче повертати їх інвесторам.

Натомість громада переконана, що найбільш нагальна проблема — це місця у школах м. Ірпеня, а на зазначеній земельні ділянці необхідно терміново припинити розпочате будівництво багатоповерхівок та побудувати школу. З цією метою навіть створено електронну петицію, яка в короткий строк набрала необхідну кількість підписів.

На превеликий жаль, на петицію з боку Ірпінської міської ради ніякої реакції не було, чиновники обмежились черговою відпискою. Зазначене свідчить, що багатоповерхова забудова для керівництва міста більш вагома, ніж інтереси територіальної громади.

Це не єдина земельна ділянка, яку ТОВ “ОРЛАН-ІНВЕСТ ГРУП” намагається незаконно забудувати на території Ірпеня.

Так, у 2017 році громада міста завдяки своєчасному реагуванню та активній громадській позиції попередила незаконну забудову земельних ділянок по вул. Гостомельське шосе, 8-а та вул. 8 Березня, 27 у м. Ірпені.

Як свідчить практика, вказаного забудовника не зупиняє навіть наявність судової заборони на будівництво. Так, незважаючи на наявність судового рішення, яким заборонено будівництво на земельній ділянці площею 0,5 га по вул. Єсеніна, 30 у м. Ірпінь, ТОВ “ОРЛАН-ІНВЕСТ ГРУП” побудувало та навіть ввело в експлуатацію багатоквартирний житловий будинок в ЖК “Єсенін”. Нагадаємо, в цьому незаконно зведеному будинку видано квартири учасникам АТО, які, отримавши ордери на них, завзято захищають мера і вказаного забудовника.

За фактом незаконної забудови правоохоронними органами здійснюється досудове розслідування кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 382 Кримінального кодексу України.

Посадовим особам ТОВ “ОРЛАН-ІНВЕСТ ГРУП” загрожує, згідно санкції статті, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.


Офіційна відповідь забудовника була опублікована на форуме Домік.Юа

chehov forum

 

 

Дополнительная информация

Прочитано 3870 раз

Похожие материалы (по тегу)

Медиа


Комментарии   

+7 #1 Инна 30.01.2018 10:21
На преступление идут и те инвесторы,которые поощряют подобное строительство покупкой таких квартир
Цитировать
0 #2 Анатолий Михайлович 01.02.2018 14:12
Цитирую Инна:
На преступление идут и те инвесторы,которые поощряют подобное строительство покупкой таких квартир

уважаемый, вот вы так легко это говорите. А сами то всегда всю инфу имеете возможность проверить? Вот как можно было это проверить?
Если бы вы стали на сторону перевода земельного кадастра на БЛОКЧЕЙН, чтобы каждый имел доступ к базе данных по земле, то этих вопросов никогда бы не возникало. А вы только жужите как моськи возле слона. Ну ничего не сделаете вы тут. А вот если все станут на перевод зем кадастра на блокчейн - вот это будет дело! этим ходом мы уберем очень много мошеннических схем!
Цитировать
+2 #3 Старый коммуняка 01.02.2018 21:19
Гугл уже заблокировал всю рекламу орлан-инвест. Не удивлюсь, если еще и забанит все сайты этой компании
Цитировать
0 #4 Инна 03.02.2018 22:51
Если стройка начинается впритык к забоочику парка - тут и юристом быть не надо. Незаконно! Стройка на пойме - незаконная!
Цитировать
0 #5 Anna-Olga 04.02.2018 00:54
Цитирую Старый коммуняка:
Гугл уже заблокировал всю рекламу орлан-инвест. Не удивлюсь, если еще и забанит все сайты этой компании

И где это Гугл заблокировал рекламу орлана? У меня как высвечивалась, так и осталась. А про бан сайтов Орлана не несите чушь. Тут сайты с порно забанить не так просто, а вы пишите про оф. сайты. Не пишите пожалуйста бред.
Цитировать
+2 #6 Перун 06.02.2018 00:07
Орлан Инвест групп это фирма прокладка Володи Карплюка. Карплюк посадил в кресло антона Мирончука и застраивает наш Ирпень. А потом петух уедет жить в варшаву. А вы тут живите как хотите. Карплюк ты мразь. Уезжай с нашего города. И забери всю команду гопников своих.
Цитировать

Добавить комментарий

     


Защитный код
Обновить

приірпіння

Правова Інформація

Відповідальність за достовірність інформації, реклами, комментарів несуть автори та рекламодавці Реклама на порталі. Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідотство КВ 22170-12070ПР Побажання, реклама, пропозіція, співпраця: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Авторське право (с): При використання будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Служба безопасности Украины Национальный Союз Журналистов Украины 

Пультовая охрана Шериф     Антикоррупционное бюро Украины